Bakery – Taşkent

Ufak köşe başı bir butik pastanede çayınızı veya kahvenizi yudumlarken yiyeceğiniz ufak dilim pastalarınızı düşünün. Huzurlu bir sessizlik gibi olur değil mi?

DSC_0153

Hem güzel bir sohbet edebileceğiniz, 3-4 masası olan bir pastane. Kahvenizin yanına alabileceğiniz kruvasan veya yöresel pastane ürünleri veya diğer tarafta çeşit çeşit pastalar, makaronlar, kekler. Çayınızı ister demlik alın, ister fincanda. Kahveniz istediğiniz gibi isteyin.

DSC_0154

Sizin için ufak ama güzel bir dinlenme arası vereceğiniz bir yer diyebiliriz.

DSC_0155

Ben oradan iki adet makaron, yabanmersinli tart ve vanilya-karamel ve çikolatalı yumuşak çikolatayı denedim. Tabii yanında güzel bir fincan siyah çay. Servis personelleri İngilizce bilmedikleri için biraz zorlansakta anlaşmayı başarabildik. Pastaneden ister orada servis alabilir, dilerseniz paket olarak alıp götürebilme imkanınız bulunmakta.

DSC_0166

Önünüzde Rusça menünüz var. İngilizce menü yoktu. Bu bir eksi yön ancak öyle ufak bir ortamda tartışılacak bir konu değil açıkçası. Tasarımı gerçekten çok iç açıcı ve son sayfalarını sizin yorumlarınız için bırakmışlar. Dilerseniz yorumunuzu yazabiliyorsunuz.

Lezzet denemelerine gelirsek,

DSC_0161

 

 

Share Post
No comments

LEAVE A COMMENT