Hocca Bar – Mercado Municipal – Sao Paulo / Brezilya

Hocca Bar – Mercado Municipal – Sao Paulo / Brezilya

FullSizeRender

İsteksiz gittiğim bu Sao Paulo seyahatimde ilk ziyaretimde tanıştığım Brezilyalı arkadaşlarım ile buluşmaya karar verdim. Tanışma hikayemiz maceralı olduğundan bu konuya girmeyeceğim ancak sizinle paylaşmaya karar verdiğim bu mekana beni onlar götürdü ve vesile oldular.

FullSizeRender (14)Öncelikle Sao Paulo konusunda isteksiz olduğum ve bu şehir ile aramda bir elektrik hissedememiş olmam keşif duygumu biraz köreltti. İlginçtir, İstanbul’u ziyaret etmiş hangi Sao Paulolu’ya İstanbul’u sorsam; bana hep iki şehir arasında ki tek fark isimleri demişlerdir. Gerçi ben bu acı gerçeği Sao Paulo’lu taksiciler ile tatmış oldum. İstanbul’daki taksiciler gibi onlarda en kısa yol yerine taksimetrede ki sıfırlar ekrandan fırlayana kadar sizi dolaştırmaktan geri kalmıyorlar. Eğer bu şehri ziyaret edecekseniz taksiciler ile ilgili bu uyarımı sakın yavana atmayın derim.

FullSizeRender (16)

Arkadaşlarım ile şehrin merkezinde, Sao Paulo katedralinin bulunduğu meydanda ki sıfır noktası anlamına gelen Marco Zero önünde buluştuk. Beni hemen önceden anlaştıkları yere götürmek için yürümeye başladılar.

FullSizeRender (10)

Söylediklerine göre benim gibi memnuniyetsiz bir şef’i bile şaşırtacak bir yere gidiyorduk. On dakikalık bir yürüyüşün ardından dışarıdan ne olduğu belli olmayan, Cantareira ile Comendador assad abdalla caddelerinin kesişim noktasında büyük taştan bir yapının önüne geldik.

FullSizeRender (12)

FullSizeRender (4)

 

Share Post
No comments

LEAVE A COMMENT