My Darling – Bangkok / Tayland

Bangkok dediğimiz vakit işler biraz değişiyor. Karmaşık tatlar ve “yemem ben bunu!” diyeceğiniz görüntülerde yemekler olarak düşüneceğiniz mantıklarda ancak; öyle bir durum var ki son zamanlarda Tayland mutfağı öne doğru koşarken, son zamanlarda da duyumlarını aldığım Dünya’da belirli ünlü şefler veya başka bir restaurantında Michelin yıldızı sahibi olan şefler Tayland’da mekan açma derdine girmiş durumdalar. 

Sokaklarda sokak yemekleriyle dolu iken şaşkınlık geçirmeyin küçük sokak restaurantları göreceksiniz.Bunlar aslında o topraklarda nasıl bir yemek kültürü farklılığı olduğunu göreceksiniz.  Her tür ürünü içinde barındıran ve topraklarında yetiştiren bu ülkede herşey farklı. Tam bir gastronomik hazine deposu! Ünlü şefler ve pastacılar buralarda mekan açarak ellerinin altında çok fazla ürün elde etmeye olanak sağlıyor.

Ben, bir şef arkadaş ve bir kaç Türk arkadaş ile beraber bir Taylandlı bir arkadaşımızın öncülüğünde hem gezme hemde bir akşam yemeği fırsatı bulduk. Bize çevreyi gösterir ve gezerken akşam yemeği için Khaosan Caddesinde My Darling adında ki mekana girdik. Yemek tercihlerini tamamen Taylandlı arkadaşa bıraktık ki, yemeklerin adını dahi sonradan öğrenerek bu zamana kadar beklemek zorunda kaldım ancak notlarımı bir köşeye yazdım. Yemeklerin hepsini ortaya söyleyerek herkesin tüm yemeklerden tatmasına olanak sağladık. Bu sayede benim için bir lezzet şölenine gelmiş durumda!

My Darling

323 Thanon Rambuttri – Khaosan rd, Bangkok, Tayland

Share Post
No comments

LEAVE A COMMENT